ahadis
26 اسفند 1401 - 20:17

برج پرچم 50 متری در مجموعه صفه اصفهان برافراشته شد

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری با بیان اینکه برج پرچم 50 متری در مجموعه صفه برافراشته شد، گفت: در آستانه نوروز ۱۴۰۲ پرچم مقدس کشورمان در ارتفاع 50 متری صفه و با مساحت حدودی ۲۰۰ مترمربع به اهتزاز درآمد.

سعید ساکت مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به نقطه‌یابی پروژه برج پرچم ۵۰ متری مجموعه گردشگری صفه اظهار داشت: این برج دقیقا در نقطه‌ای واقع شده که از محل بزرگراه‌های شاخص شهر در جنوب اصفهان دید ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به شرکت‌های مشارکت‌کننده در این طرح افزود: در این رابطه با مجموعه‌ای از شرکت‌های طراح و دانش‌ بنیان صحبت شد و تعاملاتی صورت گرفت.

ساکت تصریح کرد: در خصوص خرید مواد و تجهیزات مربوطه با شرکت نام آشنا و دارای سابقه عملکردی موثر در کشور مذاکره کردیم.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری با اشاره به شرایط کوهستانی و بادگیر بودن منطقه گفت: محاسبات لازم از نظر مهندسی و میزان وزش باد و تنش‌های احتمالی انجام شد، سپس خرید تجهیزات انجام و پس از ۱۰ روز نماد پرچم مقدس کشور عزیزمان در صفه به اهتزاز درآمد.

وی خاطرنشان کرد: در فرایند اجرای عملیاتی این طرح، بخش ویژه‌ای از ظرفیت‌های فنی و مهندسی شرکت به کار گرفته شد تا با توجه به حساسیت پروژه و بادگیر بودن مجموعه همه موارد ایمنی و جدول محاسباتی ارائه شده در دفترچه طراحی  مورد توجه قرار گرفت.

 

ساکت با بیان اینکه مجوزهای مربوط به طرح نیز از بخش‌ها و ارکان مختلف شهر و استان اصفهان دریافت شده، عنوان کرد: پروژه در کمیسیون جانمایی شهرداری اصفهان مجوزهای مربوطه را دریافت کرد، همچنین با مسؤولان مربوطه در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر اصفهان مذاکرات انجام و مجوز دریافت شد.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری ادامه داد: با توجه به ارتفاع پروژه مجوزهای ویژه نیز از مراجع ذی‌صلاح دریافت شده است.

وی حاطرنشان کرد: با توجه به ارتفاع این برج، نیاز بود تا سازه از استحکام بالایی برخوردار باشد، پس در عملیات بتن‌ریزی نیز همکاران نظارت کامل را داشتند و ۱۵۰ تن بتن ریزی، بیش از ۳ تن آرماتوربندی انجام گرفت، همچنین تابلو برق، سیستم هشدار متصل به سولار،گیربکس برقی و سیستم ارتینگ توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان اجرا شده است.  

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ی

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098113